Illustrasjonsfoto: Adobe Stock
Hvem gir troverdige svar?
Jeg har lagt merke til at (kristen)darwinister svært sjeldent eller aldri imøtegår konkrete argumenter, men bare avviser dette på grunnlag av følelser og latterliggjøring.
Karsten Eig uttrykker i Dagen 6/11 indignasjon over kristne som ikke er enige i de sekulærvitenskapelige dogmer som angår jordens og livets opprinnelse.
Han beskylder meningsmotstanderne, her navngitt ved Kjell Tveter, for å være uredelige og å mangle den såkalte, rette kompetanse innen natur- vitenskap.
Jeg har lagt merke til at (kristen)darwinister svært sjeldent eller aldri imøtegår konkrete argumenter, men bare avviser dette på grunnlag av følelser og latterliggjøring slik Eig gjør, og/eller ved å henvise til autoritet og konsensus.