For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Bildet viser Emir av Qatar, Tamim ibn Hamad Al Thani.

– Legger et enormt press på Hamas

For første gang på lenge er det håp om at Hamas takker ja til et forslag om midlertidig våpenhvile, sier kilder til Jerusalem Post.

Publisert Sist oppdatert

Israel har sagt ja til et våpenhvileforslag som innebærer stans i kampene mellom Det israelske forsvaret (IDF) og Hamas i 60 dager. 

Forslaget ble lagt frem av Qatar, og er svært likt forslaget USA tidligere har presentert for partene. Det går ut på at ti israelske gisler løslates. Åtte på første dag av våpenhvilen og to på dag 50. I tillegg skal Hamas overlevere levningene av 18 døde israelere. 

Israel har en rekke ganger enten foreslått eller godtatt forslag om midlertidige våpenhviler. Hamas på sin side har kun ønsket å godta våpenhviler som skal lede til permanent slutt på krigen og israelsk tilbaketrekning fra Gazastripen.

Powered by Labrador CMS