FEIL SVAR: Sylvi Listhaug kommer både med usannheter og peker på feil svar for en positiv endring, skriver innsenderne. Bildet viser Listhaug under presentasjonen av Frps alternative budsjett for 2021.
Håkon Mosvold Larsen / NTB
Sylvi Listhaug driver valgkamp på bekostning av palestinerne
Hvis Listhaug vil motvirke at «problemer fortsetter» må hun bidra til å stanse den folkerettsstridige okkupasjonen, ikke ta bort støtten til hardt trengende mennesker.
Frp vil kutte i bistandsbudsjettet og ta bort 80 prosent av støtten Norge gir til palestinske flyktninger og barn som lider under den israelske okkupasjonen.
Listhaug vil kutte støtten fordi hun er lei av at det ikke blir noen endring. Hun kommer både med usannheter og peker på feil svar for en positiv endring.
På den palestinske Gazastripen er halvparten av befolkningen barn. 53 prosent av innbyggerne lever under fattigdomsgrensen og 96 prosent av drikkevannet er forurenset.