For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Uredd pinsebevegelse

Personlig ønsker jeg en bevegelse som er uredd i sitt møte med dagens utfordringer. Det betyr ikke at det er ikke rom for gode samtaler og dialog.

Publisert Sist oppdatert

I år feires reformasjonens 500-årsjubileum. Reformasjonen, som har hatt stor betydning for Europa og hele verdens forståelse av Skriften, kirken og det kristne livet.

Martin Luther selv ante nok ikke hvilke konsekvenser hans 95 teser skulle få da han hamret sitt skriv opp på slottskirkens dør i Wittenberg – hverken for hans eget liv og eller i kanskje størst grad for kirken.

Pinsevenner er pinsevenner, vi er ikke lutheranere. Men vi forstår betydningen av Luthers liv, og er takknemlig for Luthers rolle i å løfte fram sola scriptura, Skriften alene som er en skatt og et prinsipp som jeg personlig holder kjært. Det er uten tvil noe som kirker, ledere og den enkelte fortsatt må forsvare og komme tilbake til.

Powered by Labrador CMS