For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Illustrasjonsfoto: Adobe Stock

Jesu to fiender og eneste venner

Jeg håper jeg ikke ville vært fariseer ­eller sadukeer. Jeg håper jeg ville gjenkjent Gud i Jesus Kristus.

Publisert Sist oppdatert

Jesus hadde to grupper fiender og én gruppe venner. Jeg vet ikke med deg, men jeg har lurt på hvilken gruppe jeg selv ville havnet i hvis jeg hadde levd da.

Fiendegruppe 1: Kanskje hadde jeg tilhørt fiendegruppe nummer 1; fariseerne. Vekkelsesbevegelsen. Vi som så forfallet rundt oss og som manet alle til å leve rett. Vi som talte synden midt imot og ikke kompromisset. Vi som betalte tiende av det vi eide, levde rett og tok Guds ord gjennom Moses på alvor. Og vi som syntes Jesus var lett å avsløre.

For vi så jo hvem som omfavnet han først. Det var ikke akkurat de som levde nært Gud, nei, det var de verste synderne. Det var de som ikke tok Guds ord på alvor. Altså prøv å se det fra vårt perspektiv; hvordan skulle en som var fra Gud, kunne motta likes, hyllest og bekreftelser fra sånne folk? Kunne en sånn være bærer av et sant budskap fra Gud? Utenkelig!

Powered by Labrador CMS