For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

En gang i blant trenger man bare hvile. Foto: Paul Bica, Wikicommons

Dagens andakt

Du får lov til å hvile, du får lov til å ta pauser.

Publisert Sist oppdatert

Noen ganger har du ikke mer å gi, du har ikke flere ideer, du orker ikke å være kreativ, du vil bare hvile. Akkurat nå har jeg det litt slik, og jeg kjente at jeg egentlig ikke hadde noe å skrive om, denne siste dagen i denne uken. Men så føler du at du bare må prestere noe, du må gjøre noe.

Men du må ikke det. Du får lov til å hvile, du får lov til å ta pauser. Det er egentlig godt å kunne si, nei nå må jeg ha fri. Nå trenger jeg en helg alene, nå har ikke jeg noe å bidra med.

Nå får dere lage middagen selv, nå får dere sykle for jeg kan ikke kjøre. I dag sitter jeg bare i sofaen og lytter. I dag går jeg bare en tur, jeg jogger ikke. I dag tar vi brødskive og ikke alt fra grunnen av middag. I dag tar jeg et glass cola, selv om jeg egentlig ikke burde det. Det er faktisk mulig å gjøre slik av og til.

Powered by Labrador CMS