For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Oppgitt: – At folk i kirken ikke ønsker å være med på vedtaket, viser at de ikke har forstått at det her er snakk om teologi, kompromiss og kirkepolitikk som gjør at kirken kan henge sammen, sier prost i Åsane, Øystein Skauge.

Blir bedt om å ta prester ut av tjeneste fordi de er konservative

På Osterøy utenfor Bergen nekter et samboerpar å la seg vie av de homokonservative prestene i soknet. – Økende problem, sier prost.

Publisert Sist oppdatert

Samboerparet Annicka Nessestrand og Morten Langeland på Osterøy utenfor Bergen skal etter planen gifte seg i november i år. De vil heller betale for en ny prest enn å la seg vie av de to prestene som tjenestegjør i bygda deres. Begge Osterøyprestene er motstandere av homofil vigsel.

– Samme syn

Annicka Nessestrand har en bror som er homofil, og det vil komme flere homofile i bryllupet. Den kommende bruden ønsker at de skal føle seg velkomne i kirken.

Powered by Labrador CMS