For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Leder

SYMBOLER: Plakater med «Jesus saves» kunne observeres under stormingen av Kongressbygningen 6. januar 2021.

Sinne er ikke et kristent svar

Foran tirsdagens valg i USA er stemningen i landet mer amper enn den har vært i manns minne. Det angår også kristne.

Publisert Sist oppdatert

«Noen evangelikale går god for politisk vold. Det må stoppe», skriver sjefredaktør Russell Moore i Christianity Today.

Utgangspunktet for artikkelen hans er at en kristen venn av ham sendte et bilde fra sosiale medier. Det viser en hammer sammen med undertøy og bildeteksten: «Få det nå: Paul Pelosis Halloween-kostyme».

Som også norske medier har meldt, ble ektemannen til Nancy Pelosi, angrepet i hjemmet deres i San Fransisco. Ektemannen til en av Demokratenes mest sentrale politikere måtte få kirurgisk behandling etter serien med hammerslag.

Powered by Labrador CMS