Debatt
ENDETIDEN: Det er viktig å luke ut feil og tullete teologi som har fått leve i århundrer, skriver John G. Josdal.
Berit Roald / NTB
Endetiden: Nok en ny solid bok fra Ivar Haugsbakk
Dagen v/ Johannes Kleppa har anmeldt enda en bok fra Ivar Haugsbakk. Det er med stor undring jeg leser anmeldelsen. Leser vi samme bibel?
Ivar Haugsbakk har utgitt to bøker de siste par årene, som omhandler Bibelens endetidsprofetier og Jesu Kristi gjenkomst.
Disse bøkene er klare og tydelige med veldig gode bibelhenvisninger som underbygger det som skrives. Den første boka, «Jesus kommer snart!», er den beste boken jeg har lest om denne tematikken, og den andre er på samme nivå. Innholdet i disse bøkene evner å gi en forståelse av Bibelens profetier der opplevelsen blir som å bli hensatt i en drone over Bibelens profetiske landskap, der man ser både sammenhenger og detaljer som sammen gir en svært god forståelse av bibelens budskap som en helhet.