For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

HIMMELEN: James Paul mener at Jesus ikke døde for at kristne skal komme til himmelen, men for at Gud skal bringe himmelen til jorden.

– Jesus døde ikke for at du skal komme til himmelen

Retreatlederen James Paul ønsker å utvide kristnes forståelse av livet, gjennom å gi dem et større perspektiv på evigheten.

Publisert Sist oppdatert

I helgen var han i Norge i forbindelse med Veritaskonferansen – en konferanse med fokus på kristent trosforsvar.

– Jeg ønsker å gi folk et større bilde av deres liv som kristne, gjennom å gi dem et større bilde av hva himmelen er, sier britiske James Paul.

Han er egentlig utdannet lege, men de siste årene har han, sammen med sin kone, ledet retreatstedet L’Abri.

Powered by Labrador CMS