For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Honduras anerkjenner Jerusalem som Israels hovedstad

Honduras' president reiser fredag til Israel for å innvie et diplomatisk kontor i Jerusalem og dermed formelt anerkjenne byen som landets hovedstad.

Publisert Sist oppdatert

Honduras' ambassade vil imidlertid fortsatt ligge i Tel Aviv, og kontoret i Jerusalem vil fungere som en utvidelse av ambassaden.

– For meg er dette anerkjennelsen av at Jerusalem er Israels hovedstad, sa president Juan Orlando Hernandez tirsdag.

Det honduranske utenriksdepartementet sier i en uttalelse at Israel har foreslått at Honduras' ambassade skal flyttes til Jerusalem, og at dette blir «analysert og evaluert i en internasjonal og nasjonal kontekst».

Powered by Labrador CMS