SKAL TALE: Øystein Gjerme er blant talerne på kveldsmøtene under den globale pinsekonferansen i Helsinki i juni. Her fra en tidligere nasjonal pinselederkonferanse i Lillestrøm.
Eivind Tveter
Gjerme deler talerstol med Rick Warren og Christine Caine
I pinsehelgen samles pinsevenner fra alle verdenshjørner til den store verdenskonferansen. Norske Øystein Gjerme står på plakaten sammen med store internasjonale navn.
Når verdenskonferansen går av stabelen i Finlands hovedstad fra 4.–7. juni, står noen av verdens mest kjente kristenprofiler på talerstolen.
- En ære
Øystein Gjerme, leder for Pinsebevegelsen i Norge, skal tale under ett av de tre kveldsmøtene, som den eneste fra Skandinavia. Det er første gang Gjerme står på talerstolen på storkonferansen, men han var deltaker i 2022 i Seoul i Sør-Korea.