For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

TRANGT: – Da pandemien kom, mistet vi 25 prosent av omsetningen, sier bokhandler Hans Petter Foss i Akersgata i Oslo.

Er teknisk konkurs og går under jorda

– Vi er nede for telling og teknisk konkurs, sier eieren av Bok & Media i Oslo. Men på vei inn i påsken ser han lys i tunnelen.

Publisert Sist oppdatert

Hans Petter Foss ser det som sin livsoppgave å sørge for at Oslo sentrum har en bokhandel med et bredt utvalg av kristen litteratur. Han kan ikke anklages for å frykte utfordringer. Hele den kristne bokbransjen har gått i motbakke i flere år, særlig de to siste. Men der andre ville ha gitt opp, holder Foss det gående og investerer alt han har.

12. april, rett før påske, fyller han 76 år, men trekker seg ikke tilbake til noe passivt pensjonistliv. Til det er livsverket for viktig. Han kan ikke gi opp nå.

Teknisk konkurs

Powered by Labrador CMS