Justisminister Anders Anundsen (Frp) er i Cape Town i Sør-Afrika i forbindelse med en tur til den norske forskningsstasjonen Troll i Antarktis. Under mellomlandingen måtte han svare på spørsmål om asylsaken. Foto: Tore Meek / NTB scanpix
Tore Meek / NTB scanpix
Anundsen har ikke vurdert å trekke seg
Tilliten til justisminister Anders Anundsen (Frp) er tynnslitt i Venstre og KrF. Selv fastholder han at han har gjort sitt beste for å følge opp asylavtalen med de to samarbeidspartiene.
– Jeg har gjort mitt aller, aller ytterste for å etterleve den avtalen, sier Anundsen til NTB.
Han befant seg mandag i Cape Town i Sør-Afrika, som del av følget som skal bli med kong Harald på tur til den norske forskningsstasjonen Troll i Antarktis senere i uka.
– Jeg tar det til meg når noen mener jeg ikke har fulgt opp en avtale. Er det noe som har ligget til grunn for all min politiske virksomhet, så er det dette: At jeg med ære skal følge opp de avtalene jeg inngår.