| Debatt
Islam handler om makt
DET MUSLIMSKE BRORSKAPET: En svensk rapport fra 2017 sier at MB der fikk i oppdrag å bygge ut nettverk i Norge. (...) Justisministeren (bildet) har ikke uttrykt noen bekymring for dette, skriver Dag T. Elgvin.
Jonas Been Henriksen / NTB
Jeg takker Ottosen for kommentaren om Odd Isungsets bok «Dei fordømte karikaturene». Han konkluderte med at protestene mot Muhammad-karikaturene i 2006 handlet mer om å vinne fram politisk enn blasfemi og sårede følelser.
Dette er klart fordi islam er en politisk ideologi. Allah ga Sendebudet i oppdrag å gjøre «sannhetens levemåte» overordnet alle andre levemåter på jorden, et politisk mål.
En av de muslimske lederne i USA sa klart og tydelig for over 25 år siden at dette målet gjaldt fremdeles: «Islam er ikke i Amerika for å være likeverdig med andre trosretninger, men for å bli dominerende. Koranen, muslimenes hellige bok, bør være høyeste autoritet i Amerika, og islam den eneste aksepterte religionen på jorden.» Skrevet av han som grunnla CAIR (Council of American Islamic Relations) i 1998.