❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

Debatt

INGEN TILTRO: Ikke sjelden later de bare som om de ikke ser det de misliker, og det er en av grunnene til at jeg ikke har noen tiltro til dem, skriver Jostein Andreassen om tilhengere av ny-darwinismen.

Evolusjonslæren og Gud II

Publisert Sist oppdatert

Kan ny-darwinismen forklare alt? Dette har vært et tema i Dagen i det siste. Vi har merket oss debatten mellom Sverre Holm og Johannes Kleppa. Jeg vil gjerne komme med et innspill i debatten.

Spørsmålet ovenfor vil jeg besvare med absolutt nei. Selv om mange tilhengere av ny-darwinismen synes å mene det. Ja visst – det kan være interessant å høre hva de har å si. Flere er lærde folk, flinke faglig og gode formidlere.

Men enda mer interessant er det å merke seg hva de stadig unnlater å si, fordi vesentlige brikker i «det store puslespillet» åpenbart ikke passer inn verken i deres ideologi eller totale verdensbilde. De påstår noe som de mener er «fakta» og kan være nedlatende overfor motstandere. Men ikke sjelden later de bare som om de ikke ser det de misliker, og det er en av grunnene til at jeg ikke har noen tiltro til dem.

Powered by Labrador CMS