For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

FLAGG: I en slik demonstrasjon skal det være masse Israel-flagg. Men når vi forkynner om Israel og profetordet i våre menigheter må vi kommunisere på en måte der vi får flest mulig med oss, skriver Sten Sørensen. Bildet er fra markeringen i Oslo 10. mai.

«Dropp israelsflagg på kristne møter»

Det er skremmende å lese alle innlegg på Dagens nettside om nivået på dette. Jeg vil bruke tiden min på annet enn å svare på slikt, skriver Sten Sørensen.

Publisert Sist oppdatert

Jeg ble intervjuet i etterkant av israelsmarkeringen ved Rådhusplassen i Oslo. En flott og verdig støttemarkering til jødefolket og staten Israel var bakteppet for intervjuet.

Jeg svarer blant annet på hvor viktig jødefolket og staten Israel bør være for oss kristne og at ikke medier som NRK eller Aftenposten bør være vår kilde i disse saker, men Bibelen. Vi må også stå opp mot antisemittismen, understreket jeg.

Deretter fikk jeg spørsmålet om jeg tror den dårlige etterveksten ved at nye menigheter og de unge ikke er engasjert kan skyldes at israelsforkynnelse – møter og stevner forbindes med en gammeldags kultur.

Powered by Labrador CMS