NETTHETS: – Jeg kommer i undring når jeg leser pressesjef Jens Brun-Pedersens omtale av sin sjokkopplevelse over hvordan han blir møtt på Facebook. Jeg undres, fordi jeg vet at pressesjefen har vært ute i det samme kokende farvannet før, i tilsvarende nettdebatter, skriver Einar Kr. Holtet. FOTO: Terje Bendiksby / Scanpix
Brun- Pedersens sjokktilstand
– Han er godt forberedt på kloakklukten – og kan umulig ha latt seg sjokkere denne gang. Men PR-messig passer det godt å få «sjokk» iblant.
– Hva med deg, bruker du de samme ordene i nettdebatter som du gjør når du sitter ansikt til ansikt med en person? Eller velger du tøffere ytringer på nett? I så fall, hvorfor?
Slik stiller Dagens Facebook-redaksjon betimelige spørsmål, etter at Human-Etisk Forbund nå har forfrisket en løpende diskusjon om ytringer i sosiale medier. Først en liten refleksjon: Jeg kommer i undring når jeg leser pressesjef Jens Brun-Pedersens omtale av sin sjokkopplevelse over hvordan han blir møtt på Facebook. Jeg undres, fordi jeg vet at pressesjefen har vært ute i det samme kokende farvannet før, i tilsvarende nettdebatter. Han er følgelig godt forberedt på kloakklukten – og kan umulig ha latt seg sjokkere denne gang. Men PR-messig passer det godt å få «sjokk» iblant.
LES OGSÅ:Avviser klappjakt på kristne