For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

HOTELLEIER: George Kapsalis forteller at han var den aller første som startet opp hotell i dette området, men nå ser det mørkt ut. – Vanligvis på denne tiden ville jeg ha hatt gjester på minst 80 prosent av rommene her. Nå er bare 20 prosent av dem opptatt. Jeg har mistet over to måneder med inntekter, sier han.

– Turismen er død, sukker hotelleier

Turistnæringen på den greske ferieøya legger skylden på Europa for den drastiske nedgangen som har rammet bransjen de siste månedene. Lokale myndigheter slipper heller ikke unna.

Publisert Sist oppdatert

– Dersom ingen tiltak blir iverksatt kommer Lesbos til å bli flyktningenes øy, sier hotelleier George Kapsalis til Dagen.

LES: Første stopp på veien til resten av livet

Han sitter i et tomt restaurantlokale og ser konsentrert ned i bordplaten mens han ruller seg en røyk. Kapsalis har drevet hotellet Malemi i bydelen Kalloni på Lesbos sammen med familien sin siden 1987. Han forteller stolt at han har hatt en haug med nordmenn boende på hotellet. Høydepunktet var under Athen-OL i 2004 da han huset hele det norske friidrettslandslaget.

Powered by Labrador CMS