Paal-Mogens Furuseth eier Hoppensprett barneskole sammen med kona Lise Kragseth Furuset. Foto: Thomas Frigård, Raumnes
Starter kommersiell kristen skole
For første gang har en kommersiell aktør startet privatskoler godkjent på religiøst grunnlag. Ungdomsskolen åpnet for et halvt år siden mens barneskole åpner til høsten.
Det er ekteparet Paal-Mogens og Lise Kragset Furuseth som står bak selskapet Hoppensprett. Konsernet hadde et resultat på nær 6,5 mill. kr. de siste tre årene.
De driver allerede ti barnehager, to skolefritidsordninger og en idrettshall. Ungdomsskolen ligger på Jessheim mens Hoppensprett Barneskole Brårud ligger i Nes kommune.
Så langt Dagen vet, er dette første gang en kommersiell aktør får godkjent en kristen privatskole. Andre kristne skoler er enten eid av stiftelser, organisasjoner eller menigheter.