Solvik-Olsen: Breivik mente Frp var for liberalt
- Anders Behring Breivik forlot oss fordi vi var for liberale, sa nestleder Ketil Solvik-Olsen i sitt møte med utenlandsk presse. Nå vil partiet bli kvitt stempelet som innvandringsfiendtlig.
Sammen med FpU-leder Himanshu Gulati representerte Solvik-Olsen ledelsen i partiet på en pressekonferanse tirsdag. Han trakk først fram det gode resultatet de borgerlige fikk ved stortingsvalget, og at Frp nå er svært nær en deltakelse i en flertallsregjering.
- Det er store sjanser for at vi får en finansminister og en energi- og oljeminister fra Frp. Da er det viktig at disse personene kan diskutere de viktige sakene, og ikke disse feilaktige oppfatningene, sa Solvik-Olsen til de fremmøtte, som i all hovedsak var utenlandske pressefolk.
- Husker ikke Breivik