For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

ÅPNET: Raymond Bjuland åpnet forhandlingsdelen av NLMs generalforsamling onsdag.

Ottosen er sterkt kritisk til Bjulands åpningstale

– Misjonssambandet er mer splittet på toppen nå enn noen gang, konstaterer Espen Ottosen etter at styreleder Raymond Bjuland åpnet forhandlingene på NLMs generalforsamling.

Publisert Sist oppdatert

Hovedstyrets leder Raymond Bjuland åpnet onsdag forhandlingsdelen av Misjonssambandets generalforsamling på Oslofjord Convention Center.

– Vi må alle erkjenne at det har vært uro i Misjonssambandet de siste årene. Det har vært en utfordring på ulike nivå, særlig i samarbeidet mellom administrasjonen og hovedstyret, sa Bjuland til de fremmøtte delegatene og deltakerne.

De siste to årene har vært preget av en rekke varslingssaker i organisasjonen, og kritikk av ledelsen og styrets håndtering av dem.

Powered by Labrador CMS