Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

STANSET RAKETTER: Et israelsk luftforsvarssystem stanser et angrep fra Libanon over Galilea-regionen den 18. juli. Fredag var det nye angrep over grensen. Bildet er tatt fra de israelskokkuperte Golanhøydene.

Nye rakett- og artilleriangrep mot Israel

Hizbollah har fredag gjenopptatt rakett- og artilleriangrepene mot Israel, etter en roligere periode etter at gruppas militære leder ble drept i Beirut tirsdag.

Publisert Sist oppdatert

Hizbollah sier gruppa avfyrte en luftvernrakett mot et israelsk fly i libanesisk luftrom og tvang det til å snu. De hevder også å ha gjennomført to artilleriangrep og to rakettangrep mot israelske stillinger.

Israel sier på sin side at deres styrker traff et «luftmål» på vei fra Libanon til de israelskokkuperte Golanhøydene.

Israel gjennomførte luftangrep og artilleriangrep mot flere landsbyer sør i Libanon, melder medier i landet. Ifølge det israelske militæret angrep de to Hizbollah-krigere.

Powered by Labrador CMS