FORSVARSVITNE: Et vitne sier at Høiby sa på et nachspiel at han måtte slå opp med kjæresten sin før han kunne gå inn på et soverom med den fornærmede kvinnen i Lofoten. Tegning: Ane Hem / NTB
NTB
Nachspielvitne i Høiby-saken: Ble sjokkert da jeg hørte at det skulle ha skjedd et overgrep
En mann som var på nachspielet der en kvinne skal ha blitt voldtatt av Marius Borg Høiby, mistenkte ikke at sexen ikke var frivillig.
– Jeg ble sjokkert, egentlig, sa mannen i Oslo tingrett om da han fikk vite at Høiby var blitt tiltalt for å ha voldtatt kvinnen.
Mannen, som er forsvarernes vitne, var til stede på et nachspiel i en leid leilighet i Lofoten der Marius Borg Høiby skal ha voldtatt en sovende kvinne i oktober 2023.
Mannen hadde snakket mye med Marius Borg Høiby kvelden og natta før hendelsen. Mannen gikk etter hvert og la seg fordi han hadde avtalt å kjøre Høiby tilbake til der han bodde sammen med kronprins Haakon et annet sted i Lofoten morgenen etter.