Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

BLACK WEEK 10 uker for 10 kroner Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill tilbudet med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Misjonærtall på vei opp igjen

Antall norske langtidsmisjonærer gikk ned fra 652 til 580 i løpet av de ti siste årene. Men trenden er i ferd med å snu, og det var økning i 2015.

Publisert Sist oppdatert

– Nedgangen de siste ti årene dreier seg for noen organisasjoner om et sviktende inntektsgrunnlag, og da er dette trist. For andre dreier det seg om en styrt strategisk utvikling hvor man prioriterer lokale eller regionale utsendinger, sier daglig leder Anne Lise Søvde Valle i NORME (Norsk Råd for Misjon og Evangelisering) til Dagen.

Sammen med Digni (tidligere Norsk Misjonsråd) og Fjellhaug Internasjonale Høgskole har de nettopp langt fram sin årlige rapport om misjons- og medlemsstatistikk fra over 40 respondenter.

Søvde Valle legger til at det ideelle ville vært om man ikke kuttet i antall utsendinger, men heller opprettet nye pionerfelt.

Powered by Labrador CMS