❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer
BAPTISTER: Siden 1974 har Bærum Baptistmenighet hatt tilhold på Holtet på Stabekk i Oslo-regionen. Foto: Stein Gudvangen, KPK.

Mener konservativt vedtak bryter med baptistisk teologi

Ole Svinningen i Bærum baptistmenighet er skuffet over det han ser som manglende takhøyde i kirkesamfunnet.

Publisert Sist oppdatert

På lørdag vedtok Baptistkirkens landsmøte at kirkesamfunnet ikke vil tillate at pastorer eller menighetsrådsmedlemmer lever i likekjønnede forhold. Menigheter som går imot denne beslutningen, kan bli suspendert.

«Vi er skuffet over takhøyden dagens vedtak reflekterer. Vi opplever at det er et brudd med baptistisk teologi og tradisjon å utfordre den lokale menighetens valg av sine pastorer og ledere», skriver Ole Svinningen, leder for menighetsrådet i Bærum baptistmenighet, til Vårt Land.

I 2019 valgte Bærum baptistmenighet en kvinne som er gift med en annen kvinne, inn i menighetsrådet.

Powered by Labrador CMS