Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

PÅVIRKNING: Å stemme er frihet. Det er et stort ord, men gjennom å stemme har vi faktisk en mulighet til å være med på å påvirke verden. Og selv om en stemme bare er en dråpe i havet i det store bildet, betyr det likevel mye, sier Ela Erica Gustavsen som er elev Substans Bibelskole i Bergen.

KrF ble for veikt for førstegangsvelger Ela Erica (19)

Det ble Frp når hun skulle stemme for første gang. – Å stemme er frihet, sier bibelskoleleven Ela Erica Gustavsen (19).

Publisert Sist oppdatert

Etter en intens måned med valgkamp kom endelig valgdagen i går. På en sedvanlig regnværsdag i Bergen springer ungdom i parti-regnjakker rundt på bussholdeplassen for å dele ut kaffe til trøtte pendlere. Det er tydelig at det er siste sjanse til å vinne velgere når både hun fra Venstre og han fra Arbeiderpartiet stikker en kopp i hånden min samtidig.

Målet med reisen denne gråværsmorgenen er bibelskolen Substans i Bergen. Her sitter et tredvetalls ungdommer og hører om Paulusbrevene. Senere i dag skal mange av dem levere stemmeseddelen for første gang.

– Å stemme er frihet

Powered by Labrador CMS