Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

TEAM: Alina Andresen (f.v.), Laken Sandrød og Ida-Marit Granerud.

Krever unnskyldning etter traumatisk misjonstur

Tre kvinner har hyret advokat til å forhandle fram en avtale med Ungdom i Oppdrag og Laget. De vil at organisasjonene skal ta ansvar for måten de ble fulgt opp etter et brutalt, nattlig ran på misjonstur i Tanzania.

Publisert Sist oppdatert

– Vi ber ikke organisasjonslederne om å ta ansvar for det fremmede menn gjorde mot oss i et annet land. Men vi ber dem om å ta ansvar for hvordan ting ble håndtert i etterkant.

Det sier Alina Andresen (28), Ida-Marit Granerud (28) og amerikanskfødte Laken Sandrød (tidligere Chapman, 33). De tre møter Dagen i Oslo.

I over to år har de forsøkt å lande en avtale med Ungdom i Oppdrag og Norges Kristelige Student- og skoleungdomslag (Laget). Kvinnene vil at organisasjonene skal ta ansvar for helseproblemene som de mener skyldes manglende oppfølging etter misjonsturen de var med på for ni år siden.

Powered by Labrador CMS