For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Fascinert av Luthers lidenskap

Lisa og Benjamin Assmus synes Martin Luthers munkeliv er interessant, men er mest opptatt av den indre drivkraften hans.

Publisert Sist oppdatert

Vårvinden rasler forsiktig i trærne ved en av de viktigste severdighetene i Erfurt: Augustinerklosteret der Martin Luther banket på døren 17. juli 1507. Det var to uker etter at han livredd hadde lovet den hellige Anna at han skulle bli munk hvis han overlevde et voldsomt tordenvær utenfor den gamle handelsbyen. Hit var han kommet noen år tidligere for å studere juss.

En guide tar grupper rundt fra rom til rom i klosterkomplekset som ble påbegynt allerede på 1100-tallet. I dag er det både et museum og et studiested med overnattingsmuligheter, stort bibliotek og forskjellige arrangementer. Ut av et vindu strømmer lyden av et kor som øver på en engelskspråklig gospelsang med tonefølge fra et piano.

Tro i hverdagen

Powered by Labrador CMS