For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

OSLO: Partileder Knut Arild Hareide taler til KrFs landsstyre fredag. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB

Duket for ekstraordinært landsmøte i KrF

Etter partileder Knut Arild Hareides tale fredag ettermiddag har det pågått en intens diskusjon i KrFs landsstyre. Nå har de bestemt seg.

Publisert Sist oppdatert

Denne uken har flere KrF-politikere tatt til ordet for at de ønsker et ekstraordinært landsmøte for å avgjøre samarbeidsspørsmålet. Argumentene for har vært flere, blant annet at forrige samarbeidsvedtak ble avgjort på et landsstyremøtet, men gled gjennom landsmøtet uten debatt.

Bestemt seg

Etter KrF-leder Knut Arild Hareide sin tale til landsstyremøte fredag ettermiddag, der han blant annet sa at det er «naturlig å vurdere Arbeiderpartiet», har debatten pågått for fullt.

Powered by Labrador CMS