For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Juan Vicente Pérez Mora var den eldste mannen i verden. Han var lenge sheriff i landsbyen Caricuena i Venezuela.

Ble 114 år gammel – Mente gudstro var en årsak til langt liv

Venezuelanske Juan Vicente Pérez Mora, som i 2022 ble kåret til den eldste mannen i verden av Guinness rekordbok, døde tirsdag, 114 år gammel.

Publisert Sist oppdatert

Bonden Mora, kjent som onkel Vicente, ble født i byen El Cobre i delstaten Táchira 27. mai 1909. Han var selv det niende barnet i en søskenflokk på ti.

«I en alder av fem begynte han å jobbe sammen med faren og brødrene i landbruket og hjalp til med innhøsting av sukkerrør og kaffe,» heter det i en uttalelse fra Guinness fra 2022.

I 1948 ble han utnevnt til sheriff i landsbyen Caricuena, en jobb han kombinerte med å være bonde.

Powered by Labrador CMS