For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

En tverrpolitisk samling gikk helt først i årets prideparade i Oslo, blant annet statsminister Jonas Gahr Støre, utviklingsminister Åsmund Aukrust og Oslos ordfører Anne Lindboe.

Støre: Glad og stolt over å gå i prideparaden

– Vi lever i et Europa hvor regjeringer forbyr prideparader. Da skal vi svare med å gå i paraden og være veldig glad og stolt over det, sier Jonas Gahr Støre.

Publisert Sist oppdatert

Mens ungarere og mange tilreisende, blant dem flere norske offisielle utsendinger, risikerte straffeforfølgelse og bøter for å delta i prideparade i Ungarns hovedstad Budapest lørdag, var det full folkefest i Oslos gater. Og først i toget gikk statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) sammen med Oslos ordfører Anne Lindbo (H).

Støre fremhevet hvor viktig det er for en statsminister å delta i markeringen.

– Det er noe av det som er aller viktigst i vår tid, nemlig å markere tryggheten rundt frihet i en verden hvor det ikke kan tas for gitt, sier Støre (Ap) til NTB like etter at toget kom i gang fra Grønland i Oslo sentrum i 12-tiden.

Powered by Labrador CMS