For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Etter drapet på Benjamin Hermansen (15), ble det satt opp en byste av ham på Åsbråten i Oslo. Arkivfoto: Tore Meek / NTB

20 år siden drapet på Benjamin Hermansen

Tirsdag er det 20 år siden 15 år gamle Benjamin Hermansen ble drept av erklærte nynazister på Holmlia i Oslo.

Publisert Sist oppdatert

– For tjue år siden lovte vi aldri å glemme. Det løftet har vi holdt, og det skal vi fortsette å holde. Drapet på Benjamin skulle aldri ha skjedd, og det er vårt felles ansvar å sørge for at det ikke skjer igjen, sier Beatriz Jaquotot i Benjamins Minnefond.

Minnefondet og lokalmiljøet i Holmlia markerer dagen tirsdag med ett minutts stillhet og digital fakkellenke. De oppfordrer hele Norge til å delta i markeringen.

Rådhusklokkene i Oslo og kirkeklokkene på Holmlia kommer også til å markere dagen ved å spille Beatles' «Yesterday».

Powered by Labrador CMS