☀️ SOMMERKAMPANJE 1,- ut august

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Kommentar

Verdens rikeste mann heier på voldsomme opptøyer i Storbritannia

Et brutalt knivangrep i Nord-Irland har sørget for voldsomme protester. I USA gir milliardæren Elon Musk sterk støtte til dem som bruker hendelsen som et argument for å deportere millioner av innvandrere.

OPPTØYER: En rekke kjøretøy er blitt satt i brann under de siste dagers opptøyer i Nord-Irland. Dette bildet er fra tirsdag 9. juni.
Publisert Sist oppdatert

Sent mandag kveld 7. juni ble en mann i 40-årene angrepet med kniv av en litt yngre mann i Belfast i Nord-Irland. Angrepet er blitt karakterisert som et drapsforsøk som ble avverget fordi forbipasserende grep inn.

To forhold kan forklare at denne hendelsen er blitt en stor internasjonal nyhetssak.

Den ene er at knivangrepet ble filmet – og videoen av det brutale angrepet er blitt sett av mange. Her i Norge har den innvandrerfiendtlige nettavisen Document spredt videoen og laget nesten ti ulike nyhetssaker om hendelsen.

Powered by Labrador CMS