For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Debatt

SØKSMÅL: I Dagen 27. januar kan vi lese at noen nå planlegger søksmål mot Misjonssambandet, skriver Svein Hitland.

Uroen i NLM: Ikke snakk gjennom advokater

Publisert Sist oppdatert

I Dagen 27. januar kan vi lese at noen nå planlegger søksmål mot Misjonssambandet. Vi leser at det er satt i gang en innsamlingsaksjon til innledende advokatarbeid. Spørsmålet blir da om dette er veien videre i denne saken. I Dagen for 15. februar kan vi lese om krav på 100.000 for «grov ryktespredning». I den saken er det engasjert en kjendisadvokat.

Er det ikke litt utrolig å lese dette? Bør vi ikke stoppe opp litt nå? Skal noen nå aktivt prøve å samle støtte og forståelse for disse tiltakene? Skal vi lese i avisene om disse sakene nå framover? Ja, for mediene må jo selvsagt følge opp sakene. De må skrive om hvor mye penger som kommer inn til innledende advokatarbeid. Og de må skrive om hvordan det går med kravet på 100.000 kroner.

Tjener dette Guds rike, tjener dette misjonens sak? Bør ikke og kan ikke pengene våre brukes på en bedre måte? Skal vi nå være med å sette brødre opp mot brødre? Hvordan vil pressen reagere på dette? Fører dette til positiv omtale av oss kristne eller skaper vi bare en mulighet til å fremme et negativt syn på kristenfolket?

Powered by Labrador CMS