Debatt
LOJAL: Høen har så langt jeg vet aldri kritisert MF eller noe av den lærepluralismen som finnes ved fakultetet. Hun er derimot selv en del av denne pluralismen, skriver Dag Øivind Østereng i dette innlegget.
Tore Hjalmar Sævik / Hilde Arnesen / MF
Urimelig kritikk av Høen
Høens budskap i Dagen-intervjuet er nøyaktig det samme som hun har sagt tidligere. Men brått har det blitt et problem, og hun er kalt inn på teppet.
Ragnhild Helena Aadland Høen konverterte til Den katolske kirke for mange år siden, og hun har vært en sentral stemme for tradisjonell kristen tro i mange ulike fora i en årrekke.
Ikke minst i andaktsspalten i Vårt Land, men også i sosiale medier og på egen blogg. Hun har også vært engasjert i KrF og i Menneskeverd, og hun har stilt opp der hun har fått anledning til å spre det glade budskap.
I 2023 stilte hun opp i et lengre intervju med biskop emeritus, Halvor Nordhaug, i TVL (Knifs TV-kanal).