Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

🍁 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Debatt

TRUMP ELLER HARRIS: Det er helt naturlig at kristne har ulikt syn på politikk, men jeg synes det er bemerkelsesverdig at så mange virker mer opptatt av stil og fremtoning, enn av ideologi og faktisk politikk, skriver Ole Jørgen Anfindsen.

Trump, Harris og Vestens fiender

Publisert Sist oppdatert

Samfunnsutviklingen i USA påvirker så å si hele verden. Det er derfor som seg hør og bør at vestlige medier vier stor oppmerksomhet til presidentvalgene der borte hvert fjerde år.

Lørdag 21. september spør Dagen en rekke kristenprofiler hvem de ville ha stemt på; Trump eller Harris?

Det er helt naturlig at kristne har ulikt syn på politikk, men jeg synes det er bemerkelsesverdig at så mange virker mer opptatt av stil og fremtoning, enn av ideologi og faktisk politikk.

Powered by Labrador CMS