For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

JØDISK: Dersom Israel skulle bli presset til å gå med på dette kravet, vil verdens eneste jødiske stat bli erstattet av arabisk stat nummer 23 og muslimsk stat nummer 58, skriver Conrad Myrland.

Skyver handikappede foran seg i støtte til voldelig kamp mot Israel

Et større antall mindreårige er blitt drept eller handikappet for livet i Hamas-demonstrasjonene «Great Return March» på Gaza-stripen det siste året. Det hindret ikke Norges Handikapforbund (NHF) å bli med på feiringen av ettårsdagen.

Publisert Sist oppdatert

30. mars demonstrerte en rekke anti-israelske organisasjoner støttemarkering for palestinerne og «Great Return March» i Oslo. I tillegg til de vanlige anti-israelske aktørene, stod også Redd Barna og Norges Handikapforbund som «tilsluttede organisasjoner».

Historieprofessor Issam Adwan er en av lederne for provokatørene i «Great Return March». Han er tilknyttet Hamas, og er veldig tydelig på at Israel skal utslettes. Den samme agendaen har også de norske støttespillerne.

«De palestinske flyktningenes rett til retur må respekteres,» er en av parolene under markeringen i Oslo. Dersom Israel skulle bli presset til å gå med på dette kravet, vil verdens eneste jødiske stat bli erstattet av arabisk stat nummer 23 og muslimsk stat nummer 58.

Powered by Labrador CMS