☀️ SOMMERKAMPANJE 1,- ut august

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

Debatt

UFORSTANDIGE: «Vi er alle sammen på en måte uforstandige mennesker på vår vei», skriver artikkelforfatteren.

Sannheten lar seg ikke rokke

Publisert Sist oppdatert

Jeg leste i Dagen biskop Herborg Finnsets ord om at to mulige utganger fra dette livet ikke gjelder lenger. At Jesus snakket ut i fra sin tid og kontekst og at mange ikke forstår at tiden går og tidene forandrer seg.

Da er altså omvendelse og helliggjørelse unødvendig. Da er det å bli født på ny passé. Da bør Guds ord omskrives og forandres. Kanskje Herborg Finnset vil ta jobben sammen med andre biskoper og korrigere vår Hellige Gud og Far. Det er faktisk svært komisk selv om jeg burde gråte.

Kronikken av Stig Magne Heitmann, Derfor ser du ikke at millioner blir kristne, var til å bli klok av. Hva tåler vi vestlige kristne i dag. Kristne rundt på kloden lider for sin tro men vil aldri slippe sin frelser Jesus Kristus.

Powered by Labrador CMS