For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

1 måned - 1 krone Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

KARIKATURER: Resultatet er uansett at man venner seg til provokasjonene og lærer seg å heve seg over det. For å komme dit har både Hedningsamfunnet og Vebjørn Selbekk tatt en for laget, skriver Even Gran. På bildet ser vi Vebjørn Selbekk, som da var sjefredaktør i Magazinet, sammen med Aslam Ashan, som da var leder i Ressurssenteret for pakistanske barn, etter sending i programmet Tabloid på TV 2 i forbindelse med karikaturstriden i 2006.

Jeg tror kristne tåler kritikk bedre nå

Hvis du så en tegning av Gud som Donald Duck, ville du blitt rasende og ment at tegneren burde straffes?

Publisert Sist oppdatert

Artikkelforfatteren har skrevet boka «Hedning-samfunnets historie: Et halvt århundre med rabalder».

----------

Jeg vet ikke hvilke følelser som vekkes i kristenfolk ved synet av Gud tegnet som Donald Duck, eller Jesus tegnet som en jovial tjukkas som løper rundt på vannet iført gul superdrakt med J på brystet. Men jeg skal komme med en bekjennelse. Jeg tror de fleste kristne i dag trekker på skuldrene av slikt.

Powered by Labrador CMS