Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

🍁 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

| Debatt

Jeg tror ikke Trump vil forandre seg

HAT: «Jeg hater motstanderne mine. Og jeg vil ikke det beste for dem», sa Donald Trump under minneseremonien etter Charlie Kirk.
Publisert

Jeg tror CNNs Stephen Collinson har rett i at «Trump vil aldri forandre seg, men Kirks død baner vei for MAGAs fremtid» (overskrift i artikkel fra 22.9.).

Det står i Salme 145,9: «Herren er god mot alle, barmhjertig mot alle sine skapninger.» Det tror jeg også vi skal være. Mens Biden ville være president for alle, flettet Trump inn i sin bisettelsestale at verden skal forstå at drapet på Charlie Kirk ikke vil dempe ham eller få ham til å reparere landets skiller. 

Etter å ha beskrevet Kirk: «Han hatet ikke motstanderne sine. Han ville det beste for dem», forlot Trump manus og sa: «Det var der jeg var uenig med Charlie. Jeg hater motstanderne mine. Og jeg vil ikke det beste for dem.»

Powered by Labrador CMS