Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

🍁 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Debatt

LEDERSKIFTE: Vi er i særklasse det partiet som skifter leder oftest. Hvorfor er det slik, spør Oluf Maurud.

Hvorfor måtte Olaug trekke seg?

Publisert Sist oppdatert

Sent torsdag kveld kom meldingen om at Olaug Bollestad trekker seg som leder i KrF. Både hun og KrFs to nestledere understreket at dette var hennes eget valg. Men alle skjønner at det ligger noe mer under her.

Vi har fått vite gjennom mediene at KrF har mottatt et varsel på Olaug. Slik som mediene har framstilt det, har dette tydeligvis pågått en stund. Hva som har skjedd, vil vi heller aldri få rede på.

For meg er heller ikke dette det viktigste, men mitt spørsmål blir da hvorfor dette ikke har blitt løst internt? Det tror jeg nok også har vært forsøkt, men hvorfor har dette kommet ut i mediene? Da sitter vi igjen med et inntrykk av at noen har «foret» mediene med opplysninger om interne problemer.

Powered by Labrador CMS