Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Debatt

PAR: Simon Stisen (t.v.) og Henrik Asheim.

Hvor glad kan jeg bli i Henrik før det regnes som synd?

Publisert Sist oppdatert

Hvor glad kan jeg bli i Henrik før det regnes som å leve i synd? Er det når jeg setter hans kjærlighet høyere enn noen kvinne? Er det når jeg kaller ham det kjæreste i livet mitt? Er det når jeg brer armene rundt ham om kvelden og i stillhet ber Guds beskyttelse og velsigne over livet hans?

Er det når jeg er syk og han varsler forsinkelse til jobb for å ta vare på meg, selv om sjefen heter Erna Solberg og jobben er å styre landet? Er det dersom vi skulle love å ta vare på hverandre i sykdom og i helse til døden skiller oss ad?

Er det synd når jeg savner ham når han er bortreist? Er det når en grå hverdag fylles med mening fordi den deles med en mann? Er det når egne behov falmer i møte med hans? Er det dersom jeg skulle love å stå trofast ved hans side uansett hva fremtiden bringer?

Powered by Labrador CMS