For å lese denne saken må du være abonnent

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

☀️ SOMMERKAMPANJE 1 krone, ut august Du kan betale med vipps

Deretter kr 299,- pr måned. Automatisk månedlig fornyelse til ordinær pris. Ingen bindingstid, du sier selv opp når du ønsker

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Harald Mydland, internasjonal evangelist

Folkeslagenes herlighet

For et par uker siden hadde jeg nok en gang gleden av å undervise på misjonskonferanse i Meru Kenya. Misjonsorganisasjonen Reach the Unreached (Nå de unådde) markerte 25 års jubileum for sitt virke i landet siden oppstarten i 1990.

Publisert Sist oppdatert

Organisasjonen ble i sin tid grunnlagt av Richard Gunning fra Belfast, Nord Irland, og Peter Karangu fra Kenya. Begge gjennomførte Troens Bevis Bibel og Misjonsinstitutt i Sarons Dal i forkant av misjonssatsningen i Kenya.

116 pastorer, evangelister og ledere deltok på den fire dager lange misjonskonferansen. De kom fra hele landet, og representerte mange av de til sammen 122 etniske folkegruppene som fins i Kenya i følge Operation World.

Representanter fra det ene folkeslaget etter det andre kom fram og ledet oss i dans og sang i forkant av undervisningen. Det er fantastisk å se den glede og livsutfoldelse disse fattige folkeslagene besitte; en begeistring som smitter over på alle som hører på og tar del i sangen.

Powered by Labrador CMS