☀️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| Debatt

Feil forståelse av Bibelens lære om kristne og synd

TO NATURER: Så lenge vi lar Guds natur styre, synder vi ikke, ja, vi kan ikke synde, mener Kjell Lende.
Publisert Sist oppdatert

Mange kristne mener at det er forskjell på å falle i synd og å leve i synd. De mener at kristne kan falle i synd, men de kan ikke leve i synd. De synes dermed å mene at når vi faller i synd, da er det mer uskyldig, og det skjer uten at vi egentlig vil det. Vi ganske enkelt snubler på veien. Vi kan (nesten) ikke noe for det.

Bibelen bruker ikke slike uttrykk om synd. I Bibelen står det ingen ting om å falle i synd. Heller ikke i 1 Joh 1,9 og 1 Joh 5,16 som mange bruker som bibelsk grunnlag for læren om å falle i synd.

Ifølge Bibelen er all synd bevisst. Vi synder fordi vi velger å synde. Prøv selv å tenke tilbake på synder du har gjort. Har det noen gang hendt at du syndet uten å vite det og uten å ville det?

Powered by Labrador CMS