Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Debatt

RUSSLAND: Erik Selle og partiet Konservativt hevder at kristendommen har en langt sterkere posisjon i Russland enn det er grunnlag for, ifølge innsender.

Erik Selle har definitivt et forklaringsproblem

Partiet Konservativts forståelse av kristendommens posisjon i Russland er både overfladisk og direkte feil.

Publisert Sist oppdatert

Konservativts leder Erik Selle og flere av hans støttespillere hevder at kristendommen har fått en kulturell og religiøs renessanse i Russland.

«Det er en sterk antikristen stemning i det europeiske medieetablissementet og i elitene. Russland velger den motsatte veien ved å styrke den kristne ortodoksien som kulturelt fundament» hevder Selle ifølge Herland Report.

Sannsynligvis er denne forståelsen av Putins Russland en viktig årsak til partiet Konservativts forsøk på å «forstå» og forsvare Putins krigføring i Ukraina. Konservativts forståelse av kristendommens posisjon i Russland er både overfladisk og direkte feil.

Powered by Labrador CMS