☀️ SOMMERKAMPANJE 1,- ut august

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

Debatt

STATSMINISTER: Med åtte år som statsminister, stiller Erna Solberg i klasse med Einar Gerhardsen, Gro Harlem Brundtland og Gunnar Knudsen når det gjelder fartstid på taburetten med deres henholdsvis 17, ti og ni år som statsminister, skriver Nils-Petter Enstad.

Blått lys for Ernas regjeringsprosjekt

Publisert Sist oppdatert

Det blir stadig tydeligere for stadig flere at det brenner et blått lys for Erna Solbergs regjeringsprosjekt. Når årets valg er gjennomført taler all sannsynlighet for at hennes maktbase har smuldret opp og ryddet vei for et maktskifte.

Statsministeren selv ser ikke ut til å ta disse signalene fra grasrota på alvor. Når hun konfronteres med dårlige målinger, har hun ikke andre kommentarer enn at for fire år siden var målingene også dårlige, men se hvordan det gikk da.

En ting er hvordan det gikk for fire år siden, da begge de to daværende regjeringspartiene og begge de to daværende støttepartiene gikk tilbake ved valget. Regjeringen fortsatte likevel, selv om resultatet ikke akkurat vitnet om fornyet tillit.

Powered by Labrador CMS