😎 Første måned for 1 krone

Du kan betale med vipps Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

| I Fokus

Bak fasaden

AUDUN RAEN: Generalsekretær i Kristne Friskolers Forbund
Publisert

I uka som gikk var jeg på Arendalsuka. Der er det mange arrangementer med svært ulikt innhold og budskap. Ett av arrangementene jeg fikk med meg var om FN. De siste årene har organisasjonen vært under press og fått mye kritikk fra ulikt hold.

Det som på overflaten kanskje virker som en organisasjon med stor grad av uenighet, harde beskyldninger, krig og konflikt, er likevel en viktig møteplass for de samme aktørene, bare på lavere embetsnivå, der medienes interesse er fraværende. Det er en god del som foregår bak fasaden. Nylig ble landene, også de som er i krig, for eksempel enige om standardisering av geografiske data. 

Slik er det også på andre områder. Hva som skjer bak fasaden, trenger ikke alltid være det samme som hva som uttrykkes offentlig. Gode eksempler på det er de åndelige reisene vi har hørt om fra podkast-verten Ole Asbjørn Ness og Rania Louhibi, styremedlem i Konservative studenter, som i senere tid har tatt imot Jesus. De forteller om en periode da hva de mente og sa utad ikke var i overensstemmelse med hva som skjedde på innsiden.

Powered by Labrador CMS