Debatt
BREDDE: Det er mye bedre å møtes – rent fysisk – enn i kommentarfeltene i sosiale medier, skriver Roald Føreland. Her fra Arendalsuka 2021.
Tor Erik Schrøder / NTB
Arendalsuka: Mye mer enn politikk
Vi hadde stand på Arendalsuka i år og det var en særdeles positiv opplevelse. Mange besøkte oss og viste interesse for vårt arbeid i Nord-Korea, India, Kina og Japan. Det var både en anledning til å treffe venner av misjonen og å markedsføre oss overfor nye grupper.
På onsdagen ble det satt ny rekord med 30.000 besøkende. En folkefest med mange interessante mennesker og temaer. Det som imponerte meg, var bredden av organisasjoner som var representert.
Alle politiske partier, humanitære organisasjoner, helseforetak, universiteter, frivillighetsorganisasjoner, kristne organisasjoner – kort sagt: Alle typer ideelle organisasjoner og mye mer.