❄️ 1 krone for 1 måned Du kan betale med vipps

Er du under 30? Bestill med UNG her

Er du allerede abonnent?

Fortsett 👉

Et abonnement gir tilgang til alt innhold vi publiserer

22. juli og Guds domfellelser

Det fantastiske med å være et menneske innebærer at vi har fri vilje. Vi har fri vilje til å tro på Gud eller avvise ham. Vi har fri vilje til å tro at Gud er «bare» kjærlighet eller «både» kjærlig og hellig. Uansett hva vi velger må vi allikevel være rede til å ta følgene av det valget vi gjør.

Publisert Sist oppdatert

Man kan granske seg blå på alle eksisterende religioner, men bibelsk tro enten den nå er «kristen» eller hva man nå velger å kalle seg, er den eneste åndelige åpenbaring som faktisk forkynner a) empiri og etterrettelighet og b) loven om årsak og virkning.

Jeg siterer Forkynneren 11:9

Gled deg, du som er ung, mens du er ungdom, la ditt hjerte fryde seg i din ungdoms dager. Gå på alle de veier ditt hjerte begjærer, begjær alt dine øyne skuer. Men vit at for alt dette skal Gud føre deg fram for dommen.

Powered by Labrador CMS